dj na svatbu
Zabava na svatbu
Zabava na svatbu
dj na svatbu

Svatební výslužka

Svatební výslužka je druh poděkování. Rádi byste svým hostům poděkovali za účast výslužkou? Výslužka je svatební tradicí mnoho let, proto by se jí měla věnovat a nebrat na lehkou váhu. Zde naleznete pár typů na svatbu, co se dává hostů nejčastěji ale i netradiční výslužky.  Na svatbě je výslužka jedna z mnoha tradic, která se na každý svatbě v dnešní době dělá různými způsoby.  Z dřívějších časů, se výslužka dělala formou koláčků, které se dávaly na začátku svatby, a na konci se rozdávalo zbývající jídlo. Dnešní doba, si žádá i modernější způsob, jak své hosty obdarovat něčím originálním, na co jen tak nezapomenou. 

Svatební výslužka

Varianty, kombinace

Svatební výslužka lze ve více variant a kombinací. Je dobré si stanovit, zda výslužku budete věnovat páru nebo každému jednotlivci, zda klasickou českou tradicí formou koláčků či netradiční slivovicí. Dobré je i mýt na paměti, zda výslužku nespecifikovat pro dámy a páry, Důležitou součástí je i si určit výše rozpočtu na výslužky, je to náklad, který se může prodražit. Další aspektem je kdy výslužky rozdávat, zda na začátku svatby, v průběhu nebo na konci, zda ponecháte u stolu s jmenovkou.

Klasické české

Osobitost ve výběru správné výslužky není nikdy na škodu. Zkuste si myslet i něco originálního, co odpovídá vaši osobnosti. Může to být vtipná, praktická nebo chutná. Vyberte si výslužku, kterou, by jste chtěli sami dostat.  

Typická česká výslužka, jak většina z vás zná, je krabice domácích koláčků. Další z častých výslužek je věnování alkoholu, slivovice, placatka vodky, …  

Chutné výslužky mohou být sklenička marmelády, domácího medu, zavařený okurky, …

Svatební výslužka

Semínka

Výslužka na svatbu formou semínek, jsou skvělým dárkem, který bude svatební událost připomínat. Jaká semínka na zasazení zvolíte, je na vás, doporučujeme ale sáhnout po některých, ze kterých vyroste snadno udržovaná rostlinka. Ne všichni hosté budou zdatní pěstitelé a vy určitě nechcete, aby ji zahubili hned v zárodku. Na pytlíčky se semínky pak můžete napsat nápis: Láska ať roste. Je to originální a i finančně nenáročný dárek. Jistě nic nepokazíte, když semínka na budou dobře zabalené z dnešní reklovatelných obalů

Malý sukulent

Svatební výslužka v podobně sukulentu, podobně jako u semínek, můžete zvolit rostlinku v malém roztomilém květináči. Pro ty trpělivější, lze jednoduše vyrobit a dar vyrobený od srdce, vždy o něco více potěší. Do květináče můžete dát cedulku s jménem či frází třeba k východu. Dopředu se muže říci, ať si svůj květináček najdou a odnesou rovnou do pokoje nebo auta. Sukulenty zvolte buď všechny stejné, nebo od každého něco, hosté si pak sami vyberou, o co chtějí doma pečovat.

Domácí sirup, med nebo marmeláda

Další skvělou svatební výslužkou pro hosty je ručně dělaný výrobek a nejlíp takový, který můžou konzumovat! Koláčky nejsou v dnešní dobře to hlavní, co si můžete odnést ze svatby a dají se konzumovat ale lahodný sirup nebo domácí med, či marmeládu. Podle sezóny můžete nadělat spoustu sirupu a rozlít do menších sklenic s etiketou. Na etiketě nesmí chybět datum, místo jména ale i modrou, který přinesete vaším hostů. 

Lahev slivovice

Bývá jedna s tradičnějších výslužek, co jsou známí na Moravě, kde na svatbě nesmí chybět. Tato výslužka se nemusí týkat jen moravské svatby. Originální může být lahev nebo etiketa na lahvi, která dává velké množství prostoru na moudro, co si svatební hosté odnesou z vaší svatby. Výhoda je, že zažijí ještě jednu párty, kdy na vás budou vzpomínat, jak si svatbu užily. 

Nakládané okurky

Může se to zdát trošku zvláštní, dát hostům nakládané okurky, ale zaručujeme, že když vytáhnete recept po prababičce na pikantní pickles, dáte je do menších skleniček, uvážete na ně mašli, tak se po nich jen zapráší! A víte, že proti ranní kocovině se má před spaním vypít sklenička láku z okurek? Po vaší veselce se určitě bude jedna zavařovačka hodit, co myslíte?

výslužka ze svatby

Víno

Moderní a i častá výslužka je víno s vlastní etiketou. Máte známého vinaře? Není nic jednoduššího, než podarovat hosty vínem! Takovou výslužkou se zavděčíte a když přidáte i etiketu s vašimi iniciály a datem svatby. většinou menší lahev je tak na skleničku, což bohatě pro vykouzlení úsměvu stačí. 

Dárek na ráno po svatbě

Chcete hosty obzvlášť pobavit? Připravte jim výslužku, kterou možná využijí hned ráno po svatbě! Přidejte nápis Kocovina trvá jeden den, vzpomínky celý život! Vytvořte jim balíček z malé vody, dvou ibalginů zabalený dohromady se vzkazem. Je vám to málo? Další možnost rozšíření je, přidat k balení i masku na pleť nebo balík žvýkaček. Jistě každý si chce ráno probrat co nejdříve z popíjení a touto výslužkou vykouzlíte více pozitivních ranních úsměvů. 

Pár pointů, co je dobrý zvážit 

  • Chcete obdarovat každého hosta, nebo stačí 1 výslužka do dvojice/rodiny?
  • Nehcete zvážit 1 typ výslužky pro dámy, 1 pro pány?
  • Chcete něco co se hned sní, nebo jim zbyde na památku?
  • Kdy chcete výslužku rozdat je také důležitý, ideálně zvolit prověřenou osobu, co se o to postará
  • Kolik vás to bude stát celkem? Výslužky nejsou levnou záležitostí
  • Pokud máte hosty ze zahraničí, zvolte dárky, které se cestou neponičí. 
  • Chcete vůbec výslužku hostům dávat? Někdo se rozhodne, že raději tyto finance investuje do něčeho jiného a proč ne. Je to vaše svatba

Výslužka svatbu

 


POPTAT SLUŽBU


Lze také kombinovat s fotokoutkem, kouzelníkem nebo DJ.

Podívejte se na naše DJs ZDE

Podívejte se na svatební hry TOMBOLA nebo NOVOMANŽELSKÝ KVÍZ

Co třeba KOUZELNÍK

« »